Kurumsal

1949 yılında Mustafa Koyuncu ve Ali Rıza Özderici tarafından, Türkiye`nin o yıllardaki tek entegre demir-çelik tesisine demir cevheri temin etmek amacıyla kurulan Özkoyuncu Madencilik, bugün Türkiye`nin en büyük madencilik şirketlerinden biri olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye`nin en zengin demir cevheri yataklarını işleten Özkoyuncu Madencilik, yıllık iki milyon tona ulaşan ihracatı ile ülkemizin en büyük demir cevheri üreticisidir. Şirketimiz, kurulusundan günümüze 60 yılı aşkın bir süredir, kesintisiz olarak entegre demir-çelik tesislerimize demir cevheri temin etmektedir.

Özkoyuncu Madencilik ona yakın açık ve kapalı üretim ocağı, cevher zenginleştirme ve boyutlandırma tesisleri, gelişmiş analiz ve laboratuvar sistemleri ve makine bakim-onarım tesisleri ile entegre madenciliğin, makineleşmenin ve teknolojik ilerlemenin Türkiye`deki öncülerindendir. Özkoyuncu Madencilik mühendislik ve teknik odaklı bir şirkettir.

Özkoyuncu Madencilik, eğitim ve sağlık hizmetlerine katkı, kültürel ve sportif etkinliklerin desteklenmesi, sosyal yardım ve çevre geliştirme çalışmaları ile toplumsal gelişime katkısını kurulduğu günden bu yana artırarak sürdürmektedir.

Şirketimizin faaliyetleri, şeffaflık, doğaya ve çevreye saygı, çalışanlarımızın hayat kalitesi ve gelişimine odaklı ve ülkemizin milli değer ve yeraltı zenginlilerinin ekonomiye kazandırılması prensiplerine dayanmaktadır.